Futboll

MERKATO/ U “kryqëzua” për golat e Messit, por Thibaut Courtois kërkohet nga gjigandët e Europës

Thibaut Courtois është i përqendruar te Chelsea për momentin. Në një intervistë për mediat angleze, portieri i “Bluve te Londrës” deklaroi se ka kontratë deri në fund të sezonit të ardhshëm, dhe se është i lidhur me këtë fanellë.

Belgu nuk preferon të flasë që tani për marrëveshjen e re, pasi dëshiron të presë fundin e këtij sezoni. Mesa duket Courtois është në pritje të ofertës nga Real Madrid, që prej kohësh përflitet se dëshiron ta sjellë në “Santiago Bernabeu”, ndërkohë sëfundmi për të po tregon interes edhe Paris Saint Germain.

Related posts

KAOSI ME REZULTATET E TAMPONËVE/ Klubi i Serisë A rrezikon pikë penalizim, Juventus pret fitoren në tavolinë

Delo.autor

E BUJSHME/ Solskjaer ultimatum 2 ndeshje, ish-trajneri i Interit favorit për stolin e Manchester United

Delo.autor

NJË FUND SEZON ZHGËNJYES PËR BARCELONËN/ Jordi Alba befason: Në nivel personal, është sezoni më…

Delo.autor

Leave a Comment