Futboll

Miqësorja e luksit kundër Italisë, Messi tremb Argjentinën

Miqësorja e luksit me Argjentinën ka humbur yllin më të shndritshëm, Leo Messi-n. “Pleshti” ka një shqetësim muskulore dhe nuk do të luajë mbrëmjen e sotme.

Nuk është një gjë serioze, por trajneri Sampaoli ka vendosur të mos rrezikojë dhe ka vendosur ta lërë pushim numrin 10, i cili do të zëvendësohet nga i riu Lo Celso, 21-vjeçari i Paris Saint-Germain.

Në fillim mendohej se do të ishte Banega, ish-mesfushori i Inter, ai që do të merrte vendin e Leos, por Sampaoli ka vendosur t’i besojë të rinjve në sfidën e sotme.

Related posts

Pasi fitoi titullin në Australi, Berisha: Çfarë natë e madhe, ne jemi kampionët

Sadik.Autor

Debutimi historik në Europë, dyshja e Luftëtarit premton historinë

Isa.Autor

KA SHPRESË NË DURRËS/ Dopieta e Latif, Teuta rikthehet te fitorja dhe fundos Kastriotin

Isa.Autor

Leave a Comment