Ambicja e Xhakës: Dëshiroj që një ditë të jem… i Arsenalit

Arsenal ka pësuar një gol në minutat e fundit të ndeshjes ndaj Mançester United. 2-1 ka qenë humbja e topçinjëve përball djemve të Murinjos. Ajo çka ra në sy ishte se Venger ia kishte besuar shiritin e kapitenit lojtarit me orgjinë shqiptare Granit Xhaka.

Ky veprim e ka bërë mjaft të lumtur Xhakën i cili ka reaguar në rrjetet sociale për këtë. “ Është një nder i madh për mua të jem kapiten në këtë ekip të mrekullueshëm. Kjo do të thotë shumë për mua “, shkruan Xhaka.“Jemi të zhgënjyer nga rezultati, por ju falenderojmë për mbështetjen”, përfundon postimi. Mikitarian ishte ai që barazoi për Arsenal por Fellani realizoi golin e fitores në minutën e 3-të shtesë.