Futboll

‘Bomba’ e merkatos/ Real Madridi i rrëmben Barcelonës objektivin e verës

Real Madridi është duke e vlerësuar mundesinë për t’ia rrëmbyer Barcelonës objektivin e afatit kalimtar veror, sipas Diario Gol.

Bëhet fjalë për sulmuesin francez të Atletico Madridit, Antoine Griezmann.

Me Gareth Bale dhe Karim Benzeman që kanë performuar shumë më ulet nën standardin e tyre këtë sezon, Reali është duke menduar ta rindertojë sulmin dhe asi i Atleticos është bërë opsion i Neymarit dhe Harry Kane.

Dhe, duke ditur se Griezmann është adhurues i Real Madridit, Los Blancos besojnë se mund ta transferojnë atë.

Related posts

Mourinho planifikon të ardhmen, 35 milionë stërlina për mbrojtësin e Atletico

Sadik.Autor

Barcelona e blinduar / Umtiti, titullari me klauzolën më të ulët

Sadik.Autor

Arturo Vidal: Mund të largohem nga Bayern, dua të fitoj Champions League!

Sadik.Autor

Leave a Comment