Futboll

UEFA zbulon renditjen e pesë klubeve më të mira

Juventus u mposht nga Real Madrid, të martën në mbrëmje në “Allianz Stadium” me rezultatin 3-0, një disfatë e rëndë për bardhezinjtë që minimizon maksimalisht shpresat e tyre për një vend në gjysmëfinalet e Champions League, edhe pse mbetet për t’u luajtur ndeshja e dytë.

Bardhezinjtë, mund të “hidhërohen” më tej nga renditja e UEFA-s, për forcën e skuadrave në Champions League, e publikuar sot. Juventus ka zbritur në vendin e pestë të këtij klasifikimi special, ku nuk është çudi që kryeson Real Madrid…

Renditja e UEFA-s

1.Real Madrid 155 pikë

2.Atletico Madrid 133 pikë

3.Bayern Munich 132 pikë

4.Barcelona 132 pikë

5.Juventus 124 pikë

Related posts

FUTBOLLI I “PARALIZUAR” NGA KORONAVIRUSI/ Gjiganti spanjoll vendos, ul rrogat me 70%

Delo.autor

PAS POLEMIKAVE PËR ZËVENDËSIMIN ME DYBALAN/ CR7 takohet me trajnerin Sarri dhe ekipin në…

Delo.autor

MILAN NË KRIZË TË THELLË/ Hijet e Tabarez dhe Terim mbi të ardhmen e Giampaolos

Delo.autor

Leave a Comment