Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS LEAGUE/ Real Madrid-Liverpool, finalja e Kievit premton spektakël. Formacionet zyrtare

Janë bërë zyrtare formacionet e finales së Ligës së Kampionëve.

Sezoni 2017/2018 në Ligën e Kampionëve sonte shënon fundin, me përballjen finale mes Real Madridit dhe Liverpoolit.

Kjo finale luhet në kryeqytetin e Ukrainës në Kiev, me fillim nga ora 20:45.

Të dy skuadrat kanë bërë zyrtare formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Navas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Casemiro, Modric, Kroos, Isco, Ronaldo, Benzema.

Liverpool: SADIO MANÉ, FIRMINO, SALAH, MILNER, HENDERSON, WIJNALDUM, ROBERTSON, VAN DIJK, LOVREN, A. ARNOLD, KARIUS

Related posts

“IT’S COMING HOME”/ Portieri i Danimarkës tallet keq me shprehjen e tifozëve anglez (VIDEO)

Delo.autor

Pas Mbappe edhe Neymar merr vendimin PËRFUNDIMTAR për të ardhmen

Isa.Autor

SFIDA NDAJ ÇEKISË PËR “EURO 2023″/ Mesfushori Lakti: Shpresojmë të kalojmë fazën e grupeve

Delo.autor

Leave a Comment