Futboll La Liga Sport

Christophe Dugarry: Griezmann është një dhuratë për 100 mln €

Blerja e Antoine Griezmann për shumën e raportuar 100 milionë euro do të ishte një dhuratë, sipas kampionit të botës me Francën Christophe Dugarry.

Ylli i Atletico Madrid Griezmann është përfolur për një kalim te Barcelona këtë sezon, ndërsa Manchester United gjithashtu mendohet të jetë interesuar për sulmuesin.

Dhe, megjithëse shuma 100 mln euro duket e lartë, Dugarry mendon se do të ishin para të shpenzuara mirë.

“Griezmann ka oferta në tavolinë,” shprehet Dugarry për RMC.

“Klauzola e tij e lirimit 100 mln euro është në dorën e tij. Ai duhet të vendosë përpara Kupës së Botës.

“Janë shumë para, por për Griezmann një dhuratë. Të gjithë e duan, kështu që është ai që duhet të vendosë.”

Related posts

LIVE/ Kukësi-Teuta, Nis takimi në Elbasan. Ndreu surprizon me një lëvizje para ndeshjes

Delo.autor

PAS ITALISË DHE ANGLISË/ Një tjetër shtet i madh hap dyer e stadiumeve. Ja numri i tifozëve që do të lejohen…

Delo.autor

Kombëtarja planifikon tjetër miqësore, kësaj here me një ekip më të dobët në letër

Sadik.Autor

Leave a Comment