Futboll Seria A Sport

Icardi shpreson për Botërorin, pritet takim me Sampaolin

Mauro Icardi shpreson ende për një vend në kampionatin botëror, ‘Rusi 2018’, pavarësisht zërave që vijnë nga Argjentina dhe që shohin kapitenin e Interit jashtë listës së Sampaolit. Do të jetë pikërisht trajneri argjentinas, që javën e ardhshme do të mbërrijë në Itali dhe do të takohet fillimisht me Dybalën në Torino dhe më pas me Icardin e Biglian në Milano.

Pas atij takimi duket se palët do të jenë më të qartë dhe do të vendoset përfundimisht nëse Icardi do të udhëtojë në Rusi, apo do ta shohë sërish Botërorin nga televizori.

Ndërkohë së fundi nga Argjentina është folur se pozitat e Icardit lidhen me dëmtimin e Sergio Agueros, që nëse nuk ia del të riaftësohet, do të zëvendësohet pikërisht nga kapiteni i Interit.

Related posts

SULMUESIT MË “VRASTAR”/ Njihuni me 10 finalizuesit më të mirë në Premier, listën e kryeson emri surprizë

Delo.autor

Maradona: Ai nuk duhet të provojë asgjë, ja për çfarë do ta këshilloja Leo Messin

Sadik.Autor

E PAZAKONTË NË KOSOVË/ Lojtari prezantohet në dy ekipe brenda një muaji

Delo.autor

Leave a Comment