Futboll Seria A Sport

Juve, Roma, Arsenal, Borussia intereson për Bonaventura-n

Zërat për një largim të Giacomo Bonaventura tek Juventus janë rritur kohët e fundit. Por edhe Roma, Borussia Dortmund dhe Arsenal që është interesuar.

Sipas Rai Sport, agjenti Mino Raiola është takuar me drejtuesit e Juventus gjatë kësaj jave.

Tani sugjerohet se Bonaventura është gati të pranojë ofertën e Juventus dhe Milan kërkon rreth 25-30 milionë euro për firmën e tij.

Roma, Borussia Dortmund dhe Arsenal gjithashtu thuhet se janë interesuar për shërbimet e tij, por italiani do të favorizonte një transferim tek Juve.

Ai mbush 29 vjeç në gusht dhe mund të luajë në disa role të mesfushos, duke përfshirë edhe krahun e majtë ose si trekuartist pas sulmuesve.

Këtë sezon, Jack ka shënuar tetë gola duke përgatitur katër të tjerë në të gjithë kompeticionet

Related posts

E FUNDIT/ Milani nis me shkarkimet, trajneri…

Delo.autor

SFIDA NDAJ SKËNDERBEUT/ Partizani kërkon fitoren ndaj korçarëve, por Daja ka statistikat kundër

Delo.autor

JEP MAKSIMUMIN PËR EKIPIN/ Pesë klube angleze duan futbollistin e Juventusit

Isa.Autor

Leave a Comment