Futboll Seria A Sport

Koulibaly paralajmëron Napolin: Sarri jeton për futbollin dhe dëshiron përsosmëri

Largimi i Maurisio Sarri do të ishte një humbje e madhe për Napolit. Në këtë konkluzion ka dal mbrojtësi senegalez i napoletanëve Kolidau Koulibaly që për “Sky Sport Italia” paralajmëron se Napoli ka nevojë për Maurizio Sarri, pasi ai është i ndryshëm nga çdo trajner tjetër, jeton për futbollin dhe dëshiron përsosmëri.

“Mendoj se duhet të vazhdojmë me Sarri, edhe pse sigurisht se vendimi i takon atij dhe Presidentit. Sarri është i ndryshëm nga çdo trajner tjetër. Ai jeton për futboll dhe gjithmonë është duke shikuar videot e ekipeve të tjera, lojrave dhe sesioneve tona, sepse ai dëshiron përsosmëri.

“Me një skuadër si kjo, ne kemi nevojë për atë lloj stafi për të na ndihmuar të rritemi dhe të ecim përpara. Unë shpresoj se Sarri do të qëndrojë sa më gjatë që është e mundur, sepse Napoli ka nevojë për të.

“Është mirë të dëgjoj se kam një vlerë prej 100 milionë euro në treg, por nuk e di nëse është një shumë e saktë. Qëllimi im është të vazhdosh punën. Isha shumë i ri kur erdha këtu, dhe u rrit në Napoli si një njeri si edhe një lojtar. Unë u bëra një baba dhe ky qytet ju jep një ndjenjë besimi se ju nuk merrni diku tjetër.

“Në të ardhmen, pasi karriera ime ka përfunduar, me siguri do të kthehem në Napoli, sepse djali im është napoletas dhe duhet të shoh se ku ka lindur”.

Përvojat e Koulibalisë në vende të tjera rreth Italisë nuk kanë qenë mjaft pozitive, veçanërisht me abuzimin racist nga tifozët Atalanta dhe Lazio.

“Në stadiume të caktuara është e trishtuar kur ata janë vetëm për ngjyrën e lëkurës suaj ose nëse jeni nga jugu i Italisë. Nuk mund ta shohim ende në këtë ditë dhe moshë.

“Futbolli është i mrekullueshëm, Napoli ka një skuadër me anëtarë nga të gjitha kombet. Diversifikimi mund të ndihmojë me të vërtetë shoqërinë të rritet”-tha Koulibaly.

Jo vetëm ka dyshime për të ardhmen e Sarrit, por Koulibaly dhe Elseid Hysaj kanë lënë të kuptohet se e ardhmja e tyre mund të varet nga fakti nëse trajneri mbetet tek Napoli.

Related posts

TIFOZË NISIN REVOLTËN/ Miliarderi amerikan bëhet pronari i vetëm i ARSENALIT

Isa.Autor

ËSHTË TRAJNERI I RI I LAÇIT/ Cungu flet pas rikthimit: Ndaj Tiranës kënaqem edhe me…

Delo.autor

Mourinho e pret me padurim te Manchester United talentin holandez

Sadik.Autor

Leave a Comment