Champions League Futboll Sport

Liverpooli i mahnitshëm në Europë, thyenë rekordin e Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Se Liverpooli është skuadra që e meriton pa asnjë diskutim finalen e Ligës se Kampionëve e tregojnë edhe statistikat e frikshme të kësaj skuadre

Ata kanë thyer rekordin e Barcelonës duke shënuar më se shumti gola brenda një sezoni.

Barcelona në sezonin 1999/2000 kishte shënuar për 16 ndeshje 45 gola, kurse Liverpool e ka bërë këtë brenda 14 ndeshjeve.

Related posts

Juve e Napoli, “hija” e Botërorit mbi titullin në Serie A

Sadik.Autor

“MË DHËMB PULPA!” Ja momenti kur Musacchio braktis “San Siron” pas polemikave (VIDEO)

Delo.autor

PLAS NË PORTUGALI/ Bakajoko dhe Martins përplasen me gjyqtarin, ja shkaku (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment