Futboll La Liga Sport

Messi shpërtheu ndaj arbitrit: Je një mu…, po e bën në brekë…

Siç raportohet nga “Carrusel Deportivo”, Leo Messi u përball me arbitrin në pushim të klasikes së La Liga-s, Barcelona-Real Madrid, pas dëbimit me karton të kuq të Sergi Roberto, teksa ky i fundit goditi Marcelo në fytyrë, në minutën e fundit. Argjentinasi i tha kryesorit: “Je një mut, po e bën në brekë, nuk është mirë t’i bësh këto gjëra”.

Sergio Ramos, në fund të ndeshjes, shkoi në zonën e përzier të stadiumit dhe konfirmoi se sulmuesi i Barçës kaloi pothuajse një minutë kohë duke debatuar me Hernandez Hernandez, pa u kujdesur se e kishte një karton të verdhë: “Ata e kanë vënë pak nën presion arbitrin, në minutën e fundit të pjesës së parë”.

Iturralde González, specialist i arbitrazhit në “AS”, tha se ylli i Barcelonës e meritonte të dëbohej nga fusha, nëse ia ka thënë atë kryresorit: “Nuk ka rëndësi se si quhet lojtari. Nëse keni të verdhë dhe ju shfryheni kështu tek arbitri, duhet të përfundoni në dush. Kuptohet, nëse është e vërtetë se Messi e ka thënë këtë”.

Related posts

E FUNDIT/ Milan dhe Raiola në tavolinë, merret vendimi përfundimtar për Ibrën

Delo.autor

E BUJSHME/ Etrit Berisha pranë transferimit te Napoli

Q.Autor

FA Cup/ Chelsea mposht Leicester pas shtesës dhe kalon në gjysmëfinale

Q.Autor

Leave a Comment