Futboll Seria A Sport

Milani “gjunjëzon” Fiorentinën, Cotrone e Arlind Ajetit bien në Serin B

Milani ka shpartallluar Fiorentinën në një takim direkt sa i takon zonës Europa League. Kuqezinjtë e drejtuar nha Genaro Gatuzo ka fituar me rezultatin e thhellë 5-1 duke argëtuar të pranishmit në stadiumin San Siro. Fiorentina kaloi e para në avatzh me sulmuesi Simeone.

Të zotët e shtëpisë barazuan gjithçka me një gol spektakolar të Colhanoglus. Djalli kaloi në epersi në fund të pjesës së parë më Partick Cutronen. Në fraksionin e dytë Kalinic, Cutrone dhe Bonaventura vulosën fitoren madhështore të milanezve. Në takimet e tjera napolai ka bër detyrën duke mundur Cotronen me rezultatin e ngushtë 2-1.

Me këtë shifra ekipi ku luan Arlin Ajeti i thotë lamtumirë Seris A. Në takimet e tjera Cagliari ka mundur minimalisht Atalanyën me rezultatin 1-0. Spal ka shkatarruar Sampdorian me shifrat 4-1, ndërsa Chievo dhe Udineze kanë fituar minimalisht nga 1-0, përkatësish me Beneventon dhe Bolongan.

Related posts

VJEN FTESA E RADHËS NGA EDY REJA/ Bëhet gati për ndeshjen ndaj Andorës titullari i Partizanit…

Delo.autor

SKANDALI/ PSG mohon akuzat për mashtrime ndaj “fair play financiar”

Isa.Autor

Zenga: Crotone është në rrugën e duhur  të betejës për mbijetes

Sadik.Autor

Leave a Comment