Formula 1 Sport

Ricciardo: Kisha dy vite që e përgatisja këtë fitore

I emocionuar dhe i lumtur. Kështu ndihet Daniel Ricciardo pas Çmimit të Madh të Monakos.

“Jam shumë i emocionuar. Kisha dy vite që e përgatisja këtë fitore dhe më në fund ia arrita qëllimit. Kishim probleme në garë me humbjen e fuqisë dhe mendova se do e braktisja garën. Përdora vetëm 6 marshe deri në fund të garës”, deklaroi piloti australian i Red Bullit.

“Falenderoj skuadrën time. Fituam në Montekarlo dhe është shumë bukur diçka e tillë”, shtoi Ricciardo.

Australiani la pas Sebastian Vettel me Ferrari dhe Lewis Hamilton me Mercedes.

Related posts

Bonucci rikthehet tek Juventusi/ Shikoni festimin që bëri para tifozëve bardhezi këtë sezon (VIDEO)

Isa.Autor

MILAN E NDJEK PREJ KOHËSH/ Napoli gati të transferojë talentin brazilian…

Delo.autor

ANALIZA/ Më shumë pikë sesa Interi i “Tripletës”, Konte prek titullin

Delo.autor

Leave a Comment