Futboll Premier League Sport

Salah do të largohet nga Liverpool në rast se nuk fiton Champions

Sipas të përditshmes spanjolle “Don Balon”, mesfushori egjiptian Mohamed Salah do të luajë në La Liga sezonin e ardhshëm, me skuadrën e Real Madrid, në rast se ekipi i Liverpool nuk arrin të fitojë Champions League në finalen e Kievit. Ky transferim është pjesë e marrëveshjes që drejtuesit e Liverpool kanë me lojtarin, i cili do të lihet i lirë të largohet pas Kupës së Botës në rast se “reds” nuk fitojnë trofeun e Champions League.

Salas, me shumë gjasa, do të luajë pikërisht me “merengues” sezonin tjetër, që e kanë kërkuar me ngulm talentin egjiptian, që ka bërë një sezon fantastik në Premier League, duke qenë golashënuesi më i mirë për Liverpool, që aktualisht ndodhet në vendin e katërt, dy pikë para Chelsea, i pesti. Sot luhet java e 38-të dhe e fundit e kampionatit anglez dhe për “reds” kualifikimi në Champions duket i lehtë, duke qenë se presin në fushën e tyre Brighton.

Related posts

LUAJTI NË “EL CLASICO”/ “Xhevahiri” i Barcelonës vijon të shkruajë historinë, ja rekordi i radhës

Delo.autor

Arsenali kërkon yllin argjentinas, por lojtari jep përgjigjen befasuese

Isa.Autor

“PO KRIJOJMË NJË GRUP TË BASHKUAR”/ Trajneri Reja i kënaqur me fitoren kundër Moldavisë

Delo.autor

Leave a Comment