Futboll Sport

Skënderbeu mendjen te CAS/ Përgatitjet do nisin në bazë të vendimit që do jepet në 5 qershor

Skënderbeu mbylli një sezon të jashtëzakonshëm në futbollin tonë ku përveç titullit të 7-të në 8 vitet e fundit, korçarët fituan për herë të parë në histori edhe kupën e Shqipërisë. Por ajo që shqetëson në kampion bardhekuq është vendimi që do marrë CAS në lidhje me çështjen e trukimeve. Deri në momentin e shpalljes së vendimit gjithçka do jetë pezull.

Vendimi përfundimtar i CAS do jepet në datën 5 qershor dhe nëse do jetë një përgjigje në favor të Skënderbeut atëherë klubi do nisë përgatitjet me 10 qershor për Champions League. Çdo gjë për fillimin e sezonit të ri për ekipin e Skënderbeut do varet nga ky vendim i CAS.

Related posts

Yjet e Parisit me valixhe në dorë, katër drejt largimit nga skuadra e Emery

Q.Autor

LIVE| Teuta-Skënderbeu, Tjetër gol në “Niko Dovana”. Durrsakët ngushtojnë diferencën

Delo.autor

ISH SULMUESI I “DJAJVE TË KUQ”/ Dimitar Berbatov: Unë tani po marrë licencat, ndoshta një ditë…

Isa.Autor

Leave a Comment