Futboll Sport

SPECIALE/ Njihuni me lojtarin, më të shpejtë në Kupën e Botës “RUSI 2018”

Faza e parë e Kupës së Botës ka mbaruar dhe e dyta është drejt përfundimit, AlpeNews.al ka përzgjedhur 10 lojtarët më të shpejtë në këtë turne madhor të futbollit.

Dhe ka surpriza, sepse më i shpejti është Cristiano Ronaldo, i cili kaloi 34 km/ h kundër Spanjës në një ndeshje ku portugezët barazuan me rezultatin 3-3, por “ylli” i Real Madridit ndiqet nga mbrojtësi Piqué që renditet i dhjeti.

10 lojtarët më të shpejtë në botë

Crisitano Ronaldo Portugalia 33,98 km/h

 Luis Advincula Peru 33,77 km/h

Ante Rebic Kroacia 33,30 km/h

Marco Urena Kosta Rika 33,08 km/h

 Matthew Leckie, Australia 32,83 km/h

Romelu Lukaku, Belgjikë 32,83 km/h

Giancarlo Gonzalez, Kosta Rika 32,83 km/h

 Achraf Hakimi, Marok 32,83 km/h

Christian Bolanos, Kosta Rika 32,83 km/h

Gerard Pique, Spanjë 32,62 km/h

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

PAS HUMBJES NDAJ KUKËSIT/ Trajneri Stojku nuk pranon të flasë, ja justifikimi…

Delo.autor

9 sezone radhazi pa u ndalur, njihuni me numrat më “çnjerëzorë” të Leo Messit

Sadik.Autor

PAS 6 MINUTASH LOJË/ Stadiumi pushtohet nga tymi, shkak … zjarret në Amazonë (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment