Suedia e la jashtë Botërorit/ Ibrahimoviç tjetër dygolësh SPEKTAKOLAR me Galaxy (VIDEO)

Nuk u grumbullua nga Suedia në Botëror, por Zlatan Ibrahimvic po vazhdon të tregojë një formë të shkëlqyer, ndonëse jo në futbollin elitar në Europë, por në MLS.

Gjiganti 36-vjeçar ishte vendimtar me një dygolësh në suksesin 3-0 të Los Angeles Galaxy ndaj Real Salt Lake.

Ibra përfitoi nga një pasiguri e portierit kundërshtar në minutën e 61-të, duke e dërguar me lehtësi topin në rrjetë, ndërsa 6 minuta më pas realizoi të dytin personal. Galaxy nuk u ndal me kaq, sepse Kamara shënoi pak minuta më vonë golin e rezultatit përfundimtar 3-0.