Futboll Seria A Sport

“Tërmet” tek Milani, UEFA merr vendimin drastik për kuqezinjtë

UEFA ka dhënë verdiktin për sa i përket klubit të AC Milan.

Dhe lajmi nuk është aspak i mirë për tifozët Kuqezi. Trupi Qeverisës i futbollit europian ka pezulluar Milan për dy vite nga kompeticionet e Champions League dhe Europa League.

Ky vendim ka ardhur për shkak se Milan ka thyer rregullat e Fair Play Financiar.

Skuadra e cila aktualisht është pronësi të kinezit Lee, nuk arriti të rregullonte bilancin ekonomik për sezonin që sapo është mbyllur dhe, ashtu siç ishte paralajmëruar, UEFA është treguar e paskrupullt duke dënuar Milan.

Related posts

Xoana Gonzalez i shpreh “dashurinë” Leo Messit (FOTO)

Sadik.Autor

Brightoni kthehet në lojë, shkurton rezultarin me golin e Solly March (VIDEO)

Isa.Autor

GJITHMONË ELEGANTE DHE SENSUALE/ Po relaksohen në Itali, partnerja e Mario Gotze si muzë në Capri (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment