Futboll Seria A Sport

“Tërmet” tek Milani, UEFA merr vendimin drastik për kuqezinjtë

UEFA ka dhënë verdiktin për sa i përket klubit të AC Milan.

Dhe lajmi nuk është aspak i mirë për tifozët Kuqezi. Trupi Qeverisës i futbollit europian ka pezulluar Milan për dy vite nga kompeticionet e Champions League dhe Europa League.

Ky vendim ka ardhur për shkak se Milan ka thyer rregullat e Fair Play Financiar.

Skuadra e cila aktualisht është pronësi të kinezit Lee, nuk arriti të rregullonte bilancin ekonomik për sezonin që sapo është mbyllur dhe, ashtu siç ishte paralajmëruar, UEFA është treguar e paskrupullt duke dënuar Milan.

Related posts

Ronaldo i fiksuar pas Messit, bën shaka me një fëmijë: Messi është i keq

Q.Autor

Kuriozitetet e legjendës Shevchenko, tifozët e Milanit duhet të krenohen

Sadik.Autor

Goditje në “FRYMËN E FUNDIT”/ REALI pranë transferimit të dy SUPER futbollistëve

Isa.Autor

Leave a Comment