Futboll Seria A Sport

FESTË NË TORINO/ Ronaldo u bën drejtuesve të Juventusit kërkesën e parë

Cristiano Ronaldo ka nisur një kapitull të ri në karrierën e tij. Portugezi i dha fund qëndrimit prej nëntë viteve te Real Madridi, për t’u transferuar te Juventusi në Serie A.

“Zonja e Vjetër” pagoi 105 milionë euro për shërbimet e futbollistit më të mirë në botë.Pak ditë pas zyrtarizimit te Juventusi, ka ardhur edhe kërkesa e tij e parë.

Ronaldo u ka kërkuar drejtuesve të Juventusit që të shqyrtojnë mundësinë e transferimit edhe të mbrojtësit të Real Madridit, Marcelon.

Braziliani dhe CR7 kanë pasur raporte të mira te Real Madridi, dhe kjo mund të ndikojë në vendimin e mbrojtësit brazilian.

Related posts

PRAPASKENAT E VENDIMIT NË KAS/ Partizanit nuk i është marrë parasysh kërkesa. Ja arsyet që ndikuan

Delo.autor

Milani dëshpëron tifozët: Nuk do të blejmë lojtarë në janar

Q.Autor

Sulmuesi i Kombëtares shënon super gol në Greqi

Sadik.Autor

Leave a Comment