Futboll La Liga Sport

Superkupa e Europës po afron, Real Madridi i “dërrmuar” nga Botërori

Real Madrid për pak kohë do të filojë nga puna për Superkupën e Europës ndaj Atletico Madrid. Trajneri i ri, Lopetegui nuk do të ketë në dispozicion Luka Modriç, Mateo Kovaçiç dhe Raphael Varane.

Në të njëjtën kohë duhet të theksojmë që me shumë mundësi nuk do të jetë as Cristiano Ronaldo, i cili mud të bashkohet me skuadrën e Juventusit.

Në këtë finale Real Madrid vjen si fitues i Champions League, ndërsa Atletivo Madrid si fitues i Euiropa League.

Related posts

DUAN TË JENË KONKURUES/ PARMA pranë blerjes së ish-yllit të ROMËS

Isa.Autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Pas një asist nga Sterling, Palmer ndëshkon Club Brugge me një SUPER GOL (VIDEO)

Delo.autor

KRISHTLINDJET/ Partnerja e portierit të Napolit feston duke u… zhveshur (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment