Futboll Seria A Sport

BËN GAFA SHUMË/ I tepërt tek LIVERPOOLI: NAPOLI nis bisedimet me portierin

Agjenti i Simon Mingolet ka zbuluar se Napoli është në bisedime për të blerë portierin e Liverpool.

Mbërritja e Alisson në Anfield e ka kthyer në portierin e tretë belgun, teksa Napoli kërkon ta bëjë të tijin gardianin përpara afatit të fundit që është ditën e premte, me Meret që është i dëmtuar dhe Karnezis që nuk bind.

“Jemi duke biseduar por akoma nuk ka asnjë marrëveshje, megjithëse interesi i klubeve është që të gjejnë një,” shprehet NIco Vaesen për La Denriere Heure.

“Liverpool do të kishte dëshirë ta mbante, por Simon do të luajë dhe duhet të luajë. Ai meriton një klub të madh.

“Për Napolin, Mingolet është opsioni më i mirë por duhet të konsiderojmë edhe aspektin ekonomik.”

Related posts

SHOKOHEN SPANJOLLËT/ Monaco – Atletiko Madrid: Shënohet goli i parë (VIDEO)

Isa.Autor

ZYRTARE/ Skuadra holandeze “fiksohet” pas shqiptarëve, mesfushori 22-vjeçar firmos me skuadrën e…

Delo.autor

ATALANTA FITON ME VUAJTJE NË KAMPIONAT/ Ja si vlerësohet mbrojtësi Gjimshiti për paraqitjen ndaj Crotone… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment