Futboll Seria A Sport

E BUJSHME/ Kthesa e papritur: AJETI pranë AKORDIT me klubin e madh italian

Arlind Ajeti është ende lojtar i lirë dhe gjatë kësaj vere janë dy emrat e ekipeve që janë lakuar më së shumti për të ardhmen e qendërmbrojtësit. Krotone ka qenë opsioni më i mundshëm, ndërkohë që edhe Legia e Varshavës është përmendur.

Kur jemi në fund të merkatos, për mbrojtësin e kombëtares ka një tjetër mundësi transferimi dhe lajmi vjen nga specialisti i merkatos, Alferdo Pedula. Sipas tij, Leçe është klubi që është futur në tratativa për ta afruar në ekip.

Krotone nuk e ngroh më si pistë Ajetin dhe tanimë shanset janë reale që të arrijë një akord me klubin e ngjitur në Serinë B. Orët e ardhshme janë vendimtare për mbrojtësin, i cili ka edhe një vit kontratë me Torinon, por “demat” nuk e kanë në plane dhe do ishin të lumtur nga largimi i tij.

Related posts

FOTOLAJM/ Veprimi i fundit në kafaz i Khabib, s’ka dyshime për tërheqjen

Delo.autor

BOMBA E MERKATOS/ Drejtuesit e REALIT në ITALI për yllin e madh

Isa.Autor

I KUNDËRPËRGJIGJET PRESIDENTIT PEREZ/ Tebas: Real Madrid meriton më shumë

Delo.autor

Leave a Comment