Futboll Ligue 1 Sport

E FRIKSHME/ Montpellier fiton derbin, por rrezikon humbjen në tavolinë

Montpellier ka mposhtur 3-0 në derbin kundër Nimes, që rikthehej në Ligue 1 pas 25 vitesh, në saj të golave të shënuar nga Ambroise Oyongo, Andy Delort dhe Gaetan Laborde.

Por ndeshja ka qenë e karakterizuar nga problemet e ndodhura mes tifozëve, që e detyruan gjyqtarin që ndërpriste ndeshje për minuta të caktuar, duke parë se si pasojë e thyerjes së barriera mbrojtëse disa tifozë u fut në fushë.

Forca e sigurisë, me ndihmën e policisë arritën të rikthejnë rregullin. Edhe presidenti i Montpellier, Laurent Nicollin, ndërhyri për të vënë paqen. Tanimë Montpellier rrezikon humbjen 0-3 në tavolinë…

Related posts

U RIKTHYE NË KRYE TË PREMIER/ Guardiola: Jemi aty ku na takon, por kam shumë…

Delo.autor

“MË KA NDIHMUAR TË RRITEM”/ Sulmuesi Sane: Guardiola? Për një gjë është shumë këmbëngulës

Delo.autor

LIVE/ Partizani-Kukësi, Drithërima në portën e verilindorëve. Portieri i mohon golin Asanit

Delo.autor

Leave a Comment