Champions League Futboll Sport

JO VETËM KARTONI NDAJ RONALDOS/ Ja rastet kur gjyqtari gjerman është vënë në qendër të kritikave

“Edhe Ronaldo është ankuar, por ai ende nuk ka marrë ndonjë vërejtje” – kështu fliste agjenti Mino Raiola marsin e kaluar, duke protestuar për kartonin e kuq të Marko Veratit, në sfidën e kthimit në Champions League ndaj Realit, në ndeshjen e 1/16, të dhënë nga gjyqtari gjerman, Feliks Bryzh.

Por, kjo nuk është hera e parë që gjermani përfundon në qendër të kritikave. Sezonin e kaluar, arbitri i lindur në Mynih, drejtoi edhe gjysmëfinalen mes Liverpulit dhe Romës. Në atë rast, skuadra e Di Françeskos protestoi në dy nga pesë golat e pësuar nga Roma.

Gjithashtu, Bryzh nuk ka pasur edhe një relatë të mirë me Juven, teksa tifozët e kujtojnë për përjashtimin me karton të kuq të Kuadrados, në faullin që kolumbiani bëri në minutat e fundit në finalen e Kardifit, ndaj Realit. Gjermani ishte protagonist edhe në Botëror, kur vendimet e tij u protestuan nga Serbia, në ndeshjen e shumë përfolur ndaj Zvicrës, ku shënuan edhe lojtarët shqiptarë, Xhaka e Shaqiri.

Related posts

SULMON ASHPËR GUARDIOLA-N/ Presidenti i La Liga-s: A do të kishe fituar kaq shumë tituj pa doping ekonomik?

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Ankth tek kombëtarja europiane, konfirmohen 5 raste pozitive me COVID-19

Delo.autor

REALI DHE MILANI MBETEN “THATË”/ Milinkovic-Savic shumë PRANË klubit MILIARDER

Isa.Autor

Leave a Comment