Futboll Sport

LIGA E KOMBEVE/ SHAQIRI shënon SUPERGOL ndaj Islandës, ja rezultatet (VIDEO)

Luhen ditën e sotme sfidat e tjera të Ligës së Kombeve, ku padyshim e gjithë vëmendja është te supersfida Angli-Spanjë. Një përballje ku spektakli është i garantuar.

Ndeshje me mjaft interes është dhe ajo mes Zvicrës dhe Islandës. Në formacion nga minuta e parë do të jenë Xhaka dhe Shaqiri, të cilët janë edhe lider të kombëtares “helvete”. Kujtojmë që Xhaka do të mbajë edhe shiritin e kapitenit.

Përsa i përket sfidës së orës 15:00 mes Irlandës së Veriut dhe Bosnjës, ajo përfundoi me rezultatin 1-2 në favor të ballkanasve. Golat për boshnjakët i shënuan Duljeviç dhe Sariç, ndërkohë që Grig shënoi në minutën e fundit për iralndezo-veriorët. Më poshtë mund të ndiqni të gjitha rezultatet e sfidave të sotme të Ligës së Kombeve.

PO LUHEN:

18:00| Zvicër-Islandë 3-0

Zuber 13′ , Zakaria 27′ , Shaqiri 52′

18:00| Finland-Hungari 1-0

Puki 7′

18:00| Bjellorusi-San Marino 3-0

Staseviç 4′ , Dragun 26′

DO TË LUHEN:

20:45| Angli-Spanjë

20:45| Estoni-Greqi

20:45| Luksemburg-Moldavi

Related posts

HUMBJA ME PËRMBYSJE NDAJ BOLOGNAS/ De Vrij: Bëjmë mirë ta harrojmë

Delo.autor

Ja çfarë tha James Rodriguez për largimin e Zidane…

Sadik.Autor

“POGBA DO TË BËJË TË NJËJTAT GABIME NË MOSHËN 35-VJEÇ”/ Legjenda kritikon: Ja problemi i tij më i madh

Delo.autor

Leave a Comment