Futboll Seria A Sport

PSG ka në plan të shesë lojtarin më të mirë në botë, 3 ekipe italiane në garë

PSG dhe Tiago Silva duket se i kanë rrugët e ndara. Seria A, nga ana tjetër, është e gatshme të marrë lavdinë që ka pasur dikur. Tashmë 33-vjeçar, kapiteni ekipit francez po mendon të largohet.

Kontrata e tij përfundon në 2020 dhe një rikthim në Itali do të ishte një opsion shumë i mirë për të luajtur edhe disa vite në nivele të larta. “LE10Sport” raporton se kampionët e francës duan të ndryshojnë katërciprisht mbrojtjen dhe Silva është një nga të sakrifikuarit.

Braziliani ka shprehur gjithmonë dashurinë për Milanin dhe një rikthim te kuqezinjtë do të kënaqte të gjitha palët, por Juventus dhe Roma qëndrojnë “pas dere”.

Related posts

HUMBJA E DYTË RADHAZI/ Skuadra e Solskjaer mposhtet nga West Ham

Delo.autor

FITUESIT E MËDHENJ NË EUROPË PËR 2019/ Messi në majën e Olimpit, Ronaldo në histori me Portugalinë

Delo.autor

TALENTI PREMTUES/ Ish-futbollisti: Djali im do të ketë një karrierë të madhe

Isa.Autor

Leave a Comment