Futboll Sport

SHERR DHE GRUSHTA/ Policia Bashkiake nuk merr përsipër sigurinë, anulohet ndeshja

Ka dështuar pa filluar mirë Kategoria e Dytë. Ndeshja midis Këlcyrës dhe Tepelenës nuk është zhvilluar dhe e gjitha kjo për një mungesë organizimi ose ndonjë shenjë proteste. Ka qenë Policia Bashkiake e Këlcyrës e cila nuk ka marrë përsipër që të ruajë rendin në këtë ndeshje.

Ndërkohë që policia e rendit ka qëndruar jashtë stadiumit sipas rregullit të ri të vendosur për kampionatin shqiptar. Lojtarët kanë zbritur në fushë dhe kanë pritur 45 minuta për ardhjen e Policisë Bashkiake e cila nuk u paraqit.

Ndërkohë nuk kanë munguar as kacafytjet deri sa janë larguar ekipet nga Stadiumi.

Related posts

DËSHIRON TË LARGOHET/ Liverpuli i vendos çmimin Xherdan Shaqirit

Delo.autor

PARA ELEMINATORES TË “EURO 2020″/ Panucci nuk e fton në kombëtare, reagimi i futbollistit është epik

Delo.autor

BELGJIKË-ITALI/ Mancini me dyshimin “Chiellini”, Chiesa është risia në sulm. Ja formacioni i mundshëm…

Delo.autor

Leave a Comment