ÇUDIRA në kampionatin turk/ Trajneri i Gallatasarait zëvendëson 3 lojtarë në pjesën e parë

Është duke u luajtur në “Telekom Arena” sfida mes Gallatasarait dhe Bursaspor e vlefshme për javën e 9-të të Superligës turke.

Pjesa e parë u mbyll në barazim 0-0, ndërkohë ajo që vihet re janë 3 zëvendësimet e bëra nga trajneri Terim. Një diçka e rrallë që nuk ndodh shpesh që një skuadër të zëvendësojë 3 lojtarë në një ndeshje kampionati në pjesën e parë.

Maikon në minutën e 20-të, Derdiok në të 21-tën dhe Inan në të 42-tën janë futbollistët që lanë lojën. Gallatasarai mban aktualisht vendin e parë me 18 pikë në 8 ndeshje, ndërsa Bursaspor ka arritur të sigurojë 8 pikë në po aq ndeshje.