Futboll Seria A Sport

DAMBROSIO NË PORTË DHE BROZOVIC NË MBROJTJE/ E përditshmja sportive bën lëmsh formacionin e INTERIT (FOTO)

Ditën e diel në datën 21- tetor do të luhet derbi I Milanos midis Milanit dhe Interit dhe në shqipëri e bëjnë lëmsh formacionin e skuadrës zikaltër duke vendosur në portë D’Ambrozio dhe jo Handanoviç.

Bëhët fjalë për gazetën Panorama Sport e cila ka publikuar formacionin e mundshëm të Interit në prag të derbit me Milanin dhe ka vendosur në portë mbrojtësin e djathtë Danilo D’Ambrozio duke mos e përfshirë në 11-she “gardianin” Saimir Handanoviç.

Në foton e publikuar nga gazeta duken mjaft gabime në formacion që jo vetëm  përsa I përket portës, por dhe mbrojtjes ku Brozoviç është pozicionuar në krahun e majtë të mbrojtës, teksa dihet që roli i tij natyral është në qëndër të mesfushës.

Një lapsus e të përditshmes sportive kjo, megjithatë e sigurtë është që trajneri i Interit, Luçiano Spaleti e ka të qartë në mendjen e tij se në portë nuk do të jetë një mbrojtës…

 

Formacioni sipas Panorama Sport

Related posts

UELLS-SHQIPËRI/ Kombëtarja me Manajn dhe Balajn në sulm, Gareth Bale nis nga stoli (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Arsenal sfidon Manchester United për talentin e Bordeaux

Sadik.Autor

TRIUMFOJNË NË MIQËSORE/ “Zikaltërit” mposhtin Tottenham me penallti (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment