Futboll Seria A Sport

E BUJSHME/ STRAKOSHA po shkëlqen te Lacio, portieri drejt klubit të njohur anglez

Totenhemi ishte një skuadër që nuk transferoi asnjë lojtar në merkaton e verës. Drejtuesit e klubit kanë harxhuar shumë para për ndërtimin e stadiumit të ri “White Hart Lane”. Por duket se skuadra britanike do të bëjë ndryshime drastike në merkaton e janarit.

Sipas asaj që bën me dije “HITC” drejtuesit e klubit po mendojnë që t’i ndërtojnë një skuadër kompetitive trajnerit Poketino. Ndërsa ajo që theksohet është se në repartin e portierëve mund të vijë një shqiptar dhe bëhet fjalë për portierin aktual të Kombëtares Shqiptare dhe Lacios, Thomas Strakosha. Në merkaton e janarit sipas “HITC” lojtari mund të kalojë me parametra “0” drejt klubit anglez.

Related posts

E BUJSHME/ Gattuso flet pas humbjes ndaj Juventusit: Janë skuadër më e fortë se ne, ata…

Isa.Autor

NDESHJA ME FLAMURTARIN/ Flet Trajneri Duro: Nostalgjik për Vlorën, por shkoj për….

Delo.autor

E ARDHMJA E YLLIT FRANCEZ/ PSG grumbullon sërish Rabiot për t’i komunikuar vendimin, ja çfarë e pret

Delo.autor

Leave a Comment