Futboll Shqipëri Sport

LIVE/ Flamurtari-Tirana: Duel shprese në Vlorë, Mema debuton kundër mentorit Daja

Luhet në Vlorë, ndeshja e fundit e javës së 9-të në Kategorinë Superiore, e cila mbyll edhe fazën e parë për këtë edicion. Flamurtari pret Tiranën, në një sfidë ku tekniku i ri i bardhebluve, Ardian Mema, debuton pikërisht ndaj ish-mentorit të tij, Ilir Dajës, ku deri pak javë më parë ishte ndihmës i këtij të fundit.

Tirana është në nevoje emergjente për pikë, por në një situatë jo fort komode gjenden edhe vlonjatët, dhe në këtë takim çdo pikë është e vlefshme për të dyja ekipet.

LIVE | Flamurtari-Tirana 0-0

KOMENTI LIVE

3’ Mundësi fantastike për Tiranën, që në sekondat e para, Kobina merr një top të artë në qendër të zonës, por goditja e tij ndalet nga Musta.

1′ Nis ndeshja në Vlorë.

Related posts

FEDERER KËTË HERË NUK GABON/ Hakmerret pas 11 vitesh ndaj Rafael Nadal në “Wimbeldon”

Delo.autor

MANCHESTER CITY-CHELSEA/ “Vendasit| thellojnë avantazhin me dy golat e Agueros

Delo.autor

Fjalimi i presidentit të Milanit: Më “bëni” me zëmër, le ta fitojmë Kupën e Italisë

Sadik.Autor

Leave a Comment