Futboll Seria A Sport

NUK DO TA BESONI/ Ja kë zgjedh PERISIC si LOJTARIN më të mirë në BOTË

Ivan Perisic ka zgjedhur elementet e lojtarit ideal, duke pranuar se Cristiano Ronaldo është futbollisti më i aftë.Kroatit i është kërkuar të zgjedhë lojtarët që shkëlqejnë në aspekte të caktuara, dhe t’i bashkojë për të formuar lojtarin më të mirë në botë.

“Kur vjen puna te goditjet e dënimit do të zgjidhja Christian Eriksen nga Tottenham,” shprehet Perisic për faqen zyrtare të UEFA-s. “Lojtari me vizionin më të mirë është Kevin De Bruyne i Manchester City-t. Mendoj se golashënuesi më i mirë është Harry Kane.

“Kur vjen puna te driblimet, Lionel Messi është në një kategori më vete. Lojtari më i mirë në luftën në ajër është Sergio Ramos i Real Madrid.

“Për sa i përket atij që është më i miri në rikuperimin e topit, do të thosha Casemiro i Real Madrid. “Por lojtari më i aftë në futboll është Cristiano Ronaldo.”

Related posts

Veseli: Me Kosovën gabuam të gjithë, të marrim përgjegjësitë tona dhe të reagojmë

Sadik.Autor

KAMPIONATI MAQEDONAS/ Fitore me vlera për Shkëndijën, triumfon edhe Shkupi

Isa.Autor

Zyrtare/ Manchester United nënshkruan me Diogo Dalot

Sadik.Autor

Leave a Comment