Futboll Sport

NUK E DINIM/ ”SHQIPONJA” Khabib ndjek këtë SHQIPTAR të famshëm në INSTAGRAM (FOTO)

Khabib Nurmagomedov ka mposhtur Conor McGregor në UFC 229 duke ruajtur titullin kampion të peshës së lehtë, por ai ka bërë një gabim të madh pasi arbitri Herb Dean i dha fund ndeshjes.

Luftëtari rus nuk arriti të kontrollonte emocionet duke dalë nga kafazi dhe duke sulmuar një prej trajnerëve të McGregor, Dillon Denis. Një sherr masiv shpërthen në rreshtin e parë, dhe disa prej shokëve të Khabib kanë sulmuar McGregor brenda oktagonit, duke e goditur disa herë.

Por e dini që Khabib ndjek një shqiptar në Instagram? Bëhet fjalë për Ilir Latifi, një nga yjet e peshës “light heavyweight” në artet marciale mikse UFC. Ky i fundit ka reaguar edhe në Instagram për fitoren e Khabibit duke uruar rusin për triumfin ndaj McGregor.

 

mbiffg.jpg

Related posts

Zidane e shpreh hapur: Përzgjedhja e lojtarëve për finalen e Champions do jetë një dhimbje koke

Sadik.Autor

PRAPASKENA/ Ja si BARCELONA i mbylli “derën” ekipeve të mëdha për lojtarin…

Isa.Autor

DYBALA SFIDON “PLESHTIN”/ Ylli i Juventus puthje të zjarrta në publik me partneren (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment