Futboll Shqipëri Sport

RENDITJA/ JAVA 7: Partizani i vetëm në krye, Skënderbeu vihet në ndjekje

Java e 7-të e Kategorisë Superiore prodhoi 11 gola ku padyshim vëmendja kryesore ishte te supersfida e ditës së enjte mes Skënderbeut dhe Kukësit. Korçarët arritën të triumfonin duke u ngjitur në vendin e dytë me 14 pikë.

Moment mjaft pozitiv për kryesuesit e Partizanit, të cilët po kalojnë një moment mjaft të mirë në këto javë. Skuadra e kuqe e sheh veten në kuotën e 16 pikëve, me një diferencë +2 nga ndjekësit e Skënderbeut.

Paraqitje dinjitoze edhe për Laçin. Skuadra kurbinase është padyshim surpriza në këto javët e para, teksa nuk e ka provuar ende shijen e humbjes dhe mban vendin e 3-të me 13 pikë, po aq sa Kukësi i vendit të katërt. Më poshtë mund të shikoni renditjen pas përfundimit të javës së 7-të:

renditja

Related posts

I PABESUESHMI TIM KRULI/ Pret dy penallti ndaj “Djajve të Kuq” (VIDEO)

Delo.autor

LIVE/ Vetëm 3 gola në 35 minuta. PSG në avantazh ndaj Liverpoolit, Napoli dyfishon (VIDEO)

Isa.Autor

RAMOSI NUK “RESPEKTOHET”/ UEFA publikon “murin mbrojtës” më të fuqishëm në Europë

Isa.Autor

Leave a Comment