Futboll Shqipëri Sport

RENDITJA/ Partizani SUPER, ndjek Skënderbeu. Tirana “zhytet” në vendet e mbijetesës

Kategoria Superiore mbylli javën e 9-të me ndeshjen Flamurtari-Tirana, ku vlonjatët morën 3 pikë pas fitores 1-0 me gol të Danilo Alveshit, dhe në këtë mënyrë u mbyll edhe faza e parë për këtë edicion.

Pas nëntë javësh, Partizani kryeson me 22 pikë, ndërsa ndjek Skënderbeu me 20 pikë. Kukësi dhe Laçi, në vendin e tretë dhe të katërt, me nga 16 pikë. Flamurtari dhe Teuta më poshtë, të dyja me nga 14 pikë.

Tirana mbetet shumë poshtë, në vendin e shtatë, me 8 pikë, ndërsa mbyllin renditjen Kamza, Luftëtari e Kastrioti. Më poshtë, renditja pas javës së nëntë.

Capture

Related posts

LIVE/ Liga e Europës: 18 gola të shënuar, njihuni me të gjitha rezultatet e pjesëve të para (VIDEO)

Isa.Autor

SERIE A/ ​Inter kërkon yllin e Lazios

Q.Autor

“Ç’MU DESH MILAN?!” Boban i surprizon të gjithë me deklaratën: Ja çfarë ndodhi me Giampaolon

Delo.autor

Leave a Comment