Boks Sport

E JASHTËZAKONSHME/ Kanë frikë nga “PSIKOPATI SHQIPTAR”, shpallet kampion bote

Keçisti shqiptar është shpallur kampion bote në kategorinë e ekipeve në sporting e ërestling në divizionin RAW. 24-vjeçari nga Mitrovica, që në këtë kompeticion mban emrin Rezar fitoi betejën finale me konkurentët Akam dhe Seth Rollins finalen.

Në këtë divizion, ai mban nofkën “Psikopati shqiptar” dhe është rritur në Holandë. Selmani nuk e mohon origjiën e tij shqiptare dhe e flet mjaft mirë gjuhën shqipe. Përpara çdo përballjeje në ring, ai deklaron gjithmonë se askush nuk mund ta mundë.
“Në jemi më të mirët te NXT, nuk ka kush që mundet të fitojë prej ndaj nesh”, deklaron pa kurrfarë frike Selmani. Ai është stërvitur në disipliën e kickbox-it dhe arteve marciale.

Related posts

PO SHKËLQEN NË KAMPIONATIN GJERMAN/ Valdet Rama shënon një super gol

Delo.autor

BËN DEKLARATËN E ASHPËR/ Legjenda Aldridge: Solskjaer është hallka më e dobët e Manchester United

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Trajneri i kombëtares së njohur del pozitiv me COVID-19, ja emri…

Delo.autor

Leave a Comment