Futboll Seria A Sport

ËNDËRR E BËRË REALITET/ Paqueta: Transferimi im tek…

Lucas Paqeuta ka thënë se kalimi i tij në Milan është një ëndërr e bërë realitet.

Talenti brazilian do t’i bashkohet kuqezinjve në janar, dhe sot ai ka folur në konferencën për shtypë në prag të ndeshjes së fundit të tij si lojtar i Flamengos.

“Jam shumë falënderues ndaj Flamengos që më ka formësuar si njeri dhe si një futbollist”, ka thënë Paqueta.

 “Transferimi im në Milan është një ëndërr e bërë realitet, unë di vetëm fjalën ‘grazie’ në gjuhën italiane, mirëpo jam duke mësuar”.

“Kam biseduar me Kakan, i cili m’i ka dhënë disa këshilla dhe më ka shpjeguar disa gjëra”.

“Ai më ka thënë që të jem vendimtar edhe nëse ndihem i turpshëm”.

Related posts

Kolumbia merr hak për kopertinën e tabloidit anglez në 1/8 finale të Botërorit (FOTO)

Isa.Autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Milan-Lecce. Rezultati 2-2

Delo.autor

“E NDËRTUAM TË GJITHË…”/ Tare entuziast për triumfin e Lazios në Superkupën e Italisë: Sukses i një grupi të madh

Delo.autor

Leave a Comment