Futboll Shqipëri Sport

LIVE/ Luftëtari-Tirana: Goli i Sentamut vendos të parën, por mbyllet me një “lumë” kartonësh (VIDEO)

Luhet në stadiumin e Gjirokastrës, sfida e javës së 13-të mes Luftëtarit dhe Tiranës. Dy skuadra të cilat gjenden në vendin e shtatë dhe të tetë, por me kuotë të njëjtë pikësh, të dyja nga 10.

bandicam 2018-11-11 14-00-30-274

Vendasit e Mezanit morën një barazim me vlera javën e kaluar në Vlorë, ndërsa tani do të kërkojnë pikë, ndaj një kundërshtari që gjithashtu gjendet në vështirësi. Tirana e Memës gjithashtu bëri një paraqitje të mirë ndaj Kukësit, ku doli me një pikë, dhe tashmë pikët janë një domosdoshmëri.

LIVE | Luftëtari-Tirana 0-1

GOL: Sentamu 36′

KOMENTI LIVE

Mbyllet e para. Luftëtari-Tirana 0-1

48′ Karton i verdhë edje për Grecën, që shtyn nga pas kundërshtarin.

47’ Sentamu i ndërhyn nga prapa Hoxhës, dhe kryesori Hamiti e ndëshkon me të verdhë.

45’ 2 minuta shtesë në pjesën e parë.

45’ Protesta nga ana e Rrocës, ndaj kryesorit Hamiti. Ky i fundit nuk e fal, dhe e ndëshkon me kartonin e verdhë.

44’ Faull në mesfushë për bluzinjtë, pas një ndërhyrje të Hoxhallarit ndaj kapitenit Ramadani. Ka protesta nga vendasit, për të ndëshkuar mbrojtësin e Tiranës.

36’ GOOOOL Sentamu shënon pas një aksioni të rrjedhshëm të bardhebluve. Greca harkon për Sentamun, dhe ky i fundit nga brenda zone nuk fal.

27’ Luftëtari vazhdon të sulmojë, por nuk ccan dot mbrojtjen e Tiranës për të goditur portën e Abibit.

20’ Një harkim i gjatë nga goditja e dënimit në zonën e Tiranës, i vetëm del Janiçiç, por mbrojtësi gabon gjithçka, duke falur një gol për ekipin e Mezanit.

18’ Sentamu nga hyrja e zonës ka një top në ajër, provon të godasë, por përplaset në këmbët e Hoxhës.

17’ Kartoni i parë i verdhë në sfidë, Janiçiç ndëshkohet për një faull në mesfushë.

11’ Merr topin Luftëtari, Shkurtaj nis Milosavljev në të majtë, ky i fundit harkon në qendër të zonës, por Hoxhallari largon për në goditje këndi.

9’ Ndalet për pak sekonda loja, teksa i jepet ndihma e parë Grecës, për një shqetësim në këmbën e majtë.

5’ Nisje e shpejtë e gjirokastritëve, Milosavljev ka topin, provon të nisë me një top të gjatë Shkurtajn, por mbyll Atinga.

3’ Top i gjatë në zonën e Tiranës, Hoxhallari me kokë largon.

1′ Nis ndeshja.

Related posts

60 MILION EURO DHE KONTRATË 5 VJEÇARE/ Barcelona dorëzon ofertën për Piquen e ri

Delo.autor

JUVENTUS I GASHTSHËM PËR GJITHÇKA/ Këta dy lojtarë janë çelësi për të arritur tek Icardi

Delo.autor

FORMULA 1/ Provat zyrtare mbyllen me surprizë

Delo.autor

Leave a Comment