Futboll Sport Të tjera

RREGULLAT STRIKTE/ Përdorën HILE spektakolare, skualifikohen nga gara 258 atletë në Kinë

258 atletë janë skualifikuar nga gjysmëmaratona në Shenzen të Kinës pasi kanë bërë me hile gjatë garës.

16 mijë persona kanë marrë pjesë në një prej 1 mijë maratonave që mbahen në Kinë vetëm sivjet. Disa prej hileqarëve i kanë rënë për shkurt maratonës, ndërsa disa të tjerë kanë paguar vrapues që të marrin pjesë në emër të tyre.

“Na vjen keq për shkeljen e rregullave gjatë garës. Vrapimi në maratonë nuk është vetëm ushtrim, por metaforë për jetën dhe çdo vrapues është përgjegjës për veten”, kanë thënë organizatorët pas garës. Në videot e kamerave të trafikut shihen disa atletë duke i rënë shkurt për 3 kilometra të garës. Në mashtrimet tjera, sipas Xinhuas, fotografitë nga gara shfaqin se dy vrapues kanë bartur të njëjtin numër.

Related posts

Mino Raiola nis punën, mesfushori i PSG drejt Barcelonës…

Q.Autor

VALENCIA-REAL MADRID/ Pas një krosimi, Hugo Duro mposht “Los Blancos” me një “PERLË” (VIDEO)

Delo.autor

I FUNDIT QË I DHA PENALLTI BARDHEZINJVE NË “SAN SIRO”/ Ja kush vendos drejtësi në Inter-Juve

Delo.autor

Leave a Comment