Futboll Shqipëri Sport

BUZËQESH PANUCCI/ KAÇE nuk ndalet në Greqi, shtatshkurtri “leksione” edhe me… kokë (VIDEO)

Pas golit ndaj Olimpiakosit disa javë më parë, Ergys Kaçe vazhdon të tregojë se është një mesfushor i madh, dhe mjaft i rëndësishëm.

Në takimin ndaj OFI Kretës dhe Panathinaikosit që po luhet për raundin e 13-të të Superligës greke, pjesa e parë është mbyllur me shifrat 2-1 për vendasit.

Por, për ekipin e Panathinaikosit, golin e vetëm e ka shënuar Ergys Kaçe me kokë nga brenda zone, në minutën e 36-të, gol që solli edhe barazimin e përkohshëm të rezultatit, që u dyfishua për vendasit vetëm 4 minuta më vonë.

Related posts

Nis “ankandi” për Arthur, por Gremio kërkon 50 milionë euro!!!

Q.Autor

“Ngroh” stolin në “Camp Nou”/ Interi gati të marrë shërbimet e lojtarit të Barcelonës

Isa.Autor

LIVE| Partizani-Luftëtari, Zëvendësim i detyruar. Trajneri Gega hedh në fushë Çinarin

Delo.autor

Leave a Comment