Futboll La Liga Sport

ÇFARË SPEKTAKLI/ Përfundon telenovela e Libertadores, River Plate mbret i Amerikës Latine

Ka përfunduar drama mes River Plate dhe Boca Juniors në kaudër të garës së Copa Libertadores.

River Plate tanimë është zyrtarisht kampion i Libertadores, pasi mposhti Bocan me rezultat 3-1 në ndeshjen e dytë të zhvilluar në “Santiago Bernabeu” me rezultat të përgjithshëm 5-3, pasi ndeshja e parë e zhvilluar në “Bombera” përfundoi 2-2.

Ndeshja e rregullt përfundoi 1-1, dhe pastaj skuadrat shkuan në vazhdime ku River Palte shënoi edhe dy gola të tjerë për ta marrë titullin.

Related posts

CR7 REALIZOI DOPIETË NDAJ NEWCASTLE/ Reagimi emocionues i nënës së Ronaldos bën xhiron e botës (FOTO+VIDEO)

Delo.autor

Icardi shënon edhe një tjetër gol të çmendur

Q.Autor

Këngëtari Robbie Williams tregon gishtin e mesit gjatë ceremonisë hapëse (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment