Futboll Premier League Sport

“ÇMENDET PRESIDENITI I CITYT/ Ofron 55 milionë euro për të sjellë në Premier League talentin Romës

Manchester City vijon të investojë tek talentet dhe lojtarët e rinj, ndaj trajneri Pep Guardiola është gati të sjellë në Premier League 21-vjeçarin turk Cengiz Under, që luan në Serinë A me skuadrën e Romës. Për të mbyllur këtë transferim, skuadra kampione e Anglisë është gati të paguajë 55 milionë euro, për të evituar konkurrencën që rrethon talentin e kombëtares turke (Under ka një rrogë të ulët te Roma).

Lajmi është konfirmuar nga e përditshmja britanike “Daily Express”, sipas së cilës transferimi pritet të kryhet verën e ardhshme. Under ka një kontratë 5-vjeçare me Romën, e cila skadon në verën e vitit 2023, por shumë prej 55 milionë eurosh mund të bindë verdhekuqtë që të lënë të lirë lojtarin. Për Under (38 ndeshjen e 9 gola me Romën) kanë shfaqur interes edhe mjaft ekipe të tjera në Premier, si Tottenham, Arsenal e Chelsea.

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja Çeki-Angli. Rezultati 1-1

Delo.autor

Milan “pushton” Deportivon, një tjetër kuqezi pas Seedorf

Q.Autor

E PAZAKONTË/ Mbrojtësi ndëshkohet në “shtëpi”, Musta: Të verdhë edhe nga televizori (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment