• Home
  • Futboll
  • E PAPRITUR/ Të dielën shpallet kampioni, Boca JUNIORS çon në CAS River PLATE-in
Futboll La Liga Sport

E PAPRITUR/ Të dielën shpallet kampioni, Boca JUNIORS çon në CAS River PLATE-in

Teksa pritet dita e dielë për të mësuar kampionin më të ri të Amerikës Jugore, klubi i Boca Juniorsi kërkon që takimi i parë i përfunduar në barazim 2-2 të mos njihet dhe të vlerësohet si fitore në tavolinë me rezultatin 3-0 për miqtë.

Presidenti i klubit të Boca Juniors do të apelojë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS) vendimin që River Plate të dënohet me humbjen e ndeshjes së parë me pretendimin se dështuan në organizimin dhe mbarëvajtjen e sigurisë.

Sfida e kthimit dhe decizive për fituesit e Copa Libertadores do të luhet ditën e diel, në stadiumin “Santiago Bernabeu”, ora 20:30.

Related posts

Rusia shkëlqen në fushë, femrat ruse “tërbojnë” tribunat e stadiumit (FOTO)

Sadik.Autor

DUAN TITULLIN/ Skriniar I ETUR PËR SUKSES: Nuk jemi ne anti-Juventus, ne jemi…

Isa.Autor

Bayern do të shfrytëzojë klauzolën për të blerë përfundimisht James Rodriguez

Q.Autor

Leave a Comment