Futboll Ligue 1 Sport

MERKATO E JANARIT/Presidenti i PSG Al-Khelaifi takohet me menaxherin e Isco

PSG synon futbollistët nga La Liga për tu përforcuar në merkaton e janarit. Aludimet nga Franca flasin për klubi parisien ka nisur diskutimet me Isco Alarcón. Në listën e kandidatëve është shtuar edhe emri i Omar Mascarell, aktualisht te Schalke. Një media lokale raportoi një takim të zhvilluar mes presidentit të PSG Nasser Al-Khelaifi dhe Paco Alarcón, babain njëherësh menaxherin e yllit të Real Madrid, Isco.

Gjithsesi shifra marramendëse që Real Madrid do të kërkonte për transferimin e Iscos kompikon progresin e tratativave, me PSG të detyruar të kufizohet në shpenzime, për shkak të penaliteteve në respektim të Fair Play Financiar. Pavarësisht të gjithave, trajneri i PSG, Thomas Tuchel ka gjithsesi synim përforcimin e mesfushës së tij.

Related posts

SUPERKUPA E ITALISË/ Romagnoli: Ndeshja me Juventusin mund të ndryshojë gjithçka

Delo.autor

ATMOSFERË ELEKTRIZUESE/ Tifozët holandezë “ndezin” sfidën, ngjyrosin portokalli Budapestin (VIDEO)

Delo.autor

SHËNOI REKORD ME POKER NË EURO 2020/ Ronaldo jep këtë përgjigje kur pyetet nëse do ta fitojë “Topin e Artë’”

Delo.autor

Leave a Comment