• Home
  • Futboll
  • PO TREGON KUALITET NË FUSHË/ Mbrojtësi i Juves me statistikat e një numri 10…
Futboll Seria A Sport

PO TREGON KUALITET NË FUSHË/ Mbrojtësi i Juves me statistikat e një numri 10…

Joao Cancelo po kalon një start fantastik tek Juventus pasi iu bashkua Bardhezinjve në verë nga Valencia.

Mbrojtësi portugez luajti i huazuar tek Inter sezonin e kaluar, por Zikaltrit nuk e kanë blerë përfundimisht lojtarin për shkak se Valencia kërkonte 40 mln euro.

Një shifër që eventualisht u pagua nga Juventus dhe ai po vërteton se ia vlen çdo qindarkë.

Statistikat e Cancelo-s tregojnë se ai jo vetëm që është një mbrojtës krahu i mrekullueshëm, ai po tregon kualitete në çdo pozicion të fushës.

Siç raportohet nga Gazzetta dello Sport, Cancelo është në majë të renditjes me 2,9 driblime të suksesshme për ndeshje.

I vetmi mbrojtës në dhjetëshen më të mirë të Serie A. Për më tepër, askush nuk ka më tepër pasime të sakta në gjysmëfushën kundërshtare.

Related posts

GATI SHKARKIMI/ Humbi derbin me Interin: MILANI nuk ka më besim tek Gattuso

Isa.Autor

Tjetër hap fals i Napolit, Sassuoli i bën “dhuratë” Juve-s

Sadik.Autor

DIKUR RIVALIZONTE MESSIN E CR7/ Ish-sulmuesi i Italisë përfundon në Serie C

Isa.Autor

Leave a Comment