• Home
  • Futboll
  • COPA DEL REY/ Pa Messi dhe Suarez, Barcelona e pëson nga Levante
Futboll La Liga Sport

COPA DEL REY/ Pa Messi dhe Suarez, Barcelona e pëson nga Levante

Barcelona ka humbur ndeshjen e parë të 1/8-ave të Copa del Rey. Levante ka mposhtur gjigantët katalanas me rezultatin 2-1 në Estadi Ciutat de Valencia.

Nuk ishte një mbrëmje e mirë për të besuarit e Ernesto Valverde-s, i cili kishte zgjedhur të bënte rotacion, por prapëseprapë kishte në fushë lojtarë me kualitet të madh si Coutinho apo Dembele.

Kjo ishte ndeshja e parë që pas janarit të vitit 2017 që Barcelona ndëshkohet me dy gola që në pjesën e parë në një ndeshje të Copa del Rey.

Lionel Messi dhe Luis Suarez nuk janë aktivizuar në këtë sfidë, por duke parë rezultatin e ndeshjes së parë, padyshim që në ndeshjen e kthimit në Camp Nou do të zbresin në fushë.

Related posts

SUPERKUPA E EUROPËS/ Real Madrid – Atletiko Madrid, shënohet gol i “çmendur” (VIDEO)

Isa.Autor

Tjetër largim nga Chelsea, kampioni i botës drejt Atletico Madrid

Isa.Autor

Tifoz me Juven, por Edi Rama bën Ronaldon “mbret” të futbollit (FOTO)

Sadik.Autor

Leave a Comment