• Home
  • Futboll
  • E BUJSHME/ Spalletti “dorëzon” Interin te portugezi: Normale që emri i tij të përmendet, Mourinho është…
Futboll Seria A Sport

E BUJSHME/ Spalletti “dorëzon” Interin te portugezi: Normale që emri i tij të përmendet, Mourinho është…

Përpara ndeshjes ndaj Benevento, e vlefshme për Kupën e Italisë, trajneri i Inter, Luciano Spalletti, ndër të tjera foli edhe në lidhje me atë që është edhe pika më e nxehtë aktualisht te zikaltërit, merkato në dalje, kur rrezikohet largimi i disa prej futbollistëve më kryesorë të skuadrës.

“Nainggolan, Skriniar dhe Icardi? Normalisht ne jemi Inter dhe synojmë të mbajmë futbollistët tanë më të mirë, madje t’i shtojmë ata. Merkato në hyrje? Ne jemi shumë të fortë, nuk pres ndonjë gjë të madhe”, deklaroi Spalletti.

Tekniku i cili mbetet nën kërcënimin e hijes së Jose Mourinho, tashmë pa ekip, që pas shkarkimit nga Manchester United, kishte diçka për të thënë edhe në lidhje me “Special One”: “Është normale që emri i tij të përmendet dhe të lidhet me klubin zikaltër, përderisa ai është në librin e historisë së Inter. Është ai arsyeja pse futbollistët më të mirë duan të bashkohen me klubin tonë.

Related posts

MBROJTËSI E VAZHDON KONTRATËN DERI NË 2021/ Ylli i Lazios e vazhdon kontratën me klubin

Isa.Autor

(VIDEO) Liverpool fiton me goleadë, jep sinjale të forta për një vend në Champions

Q.Autor

E BUJSHME/ Ronaldo pranë marrëveshjes me Juventusin? Real Madrid i jep lamtumirën portugezit 

Isa.Autor

Leave a Comment