Futboll Premier League Sport

LARGOI TOPIN NË VIJËN FATALE/ Shikoni reagimin e Stons pas takimit (VIDEO)

Maçester Siti arriti të fitonte 2-1 përballë kryesuesve të Liverpulit, që ishin ende të pamposhtur në kampionat këtë sezon. Djemtë e Guardiolës u treguan cinik dhe rihapën luftën për titull. Megjithatë,  Xhon Stons ka qenë protagonist i një episiodi që mund të kishte vendosur shumë.

Ai largoi topin vetëm 11 milimetra përpara se ai të kalonte i gjithi vijën fatale dhe të akordohej gol për Liverpulin. Teknologjia ishte ajo që i erdhi në ndihmë gjigandit të Sitit. Futbollisti e ka riparë këtë veprim të tijin pas takimit përmes pamjeve filmike. Në faqen zyrtare të klubit të Mançester Sitit është shpërndarë video e reagimit të tij, ku dallohen 2 protagonistët kryesorë të rastit, Stons dhe Ederson.

Related posts

E PABESUESHME NË KORENË E JUGUT/ Portieri i fal golin sulmuesit kundërshtar, ja gafa qesharake (VIDEO)

Delo.autor

KORONAVIRUSI NJË PREJ GJËRAVE TË “ÇMENDURA”/ 15 ngjarjet që e tronditën botën e sportit këtë fillim vit

Delo.autor

PAS NJË SUPER AKSIONI “KUQEZI”/ Realizon Ante Rebic dhe rihap sfidën (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment