Futboll Kategoria Superiore Ndeshjet Live

LIVE/ Tirana-Kamza: Penallti për Tiranën. Beqiri ndëshkohet me të kuq, Avdyli i pret 11-metërshin Ngos (VIDEO)

Tirana dhe Kamza luajnë në “Selman Stërmasi”, sfidën e javës së 19-të, ku të dyja skuadrat gjenden në fundin e tabelës, në luftë për mbijetesën.

Ekipi i Memës vjen pas një fitore në Kupë ndaj Flamurtarit, dhe tashmë atë paraqitje të mirë të treguar në Kupë, kërkon ta sjellë edhe në Superiore. Nga ana tjetër, Kamza u mund në Kupë, por tashmë ekipi i Gjokës e ka mendjen te Superiorja, dhe do të kërkojë të mos dalë pa pikë nga kjo transfertë.

 

LIVE| Tirana-Kamza 0-1

GOL: Plaku 31′

 

KOMENTI LIVE

41’ Penalltinë e merr përsipër Ngo, por Avdyli pret pasi i kupton krahun. Topi shkon më pas, dhe përplaset në shtyllë.

 

39’ Penallti në favor të Tiranës. Hasani mbahet brenda zone, dhe është asistenti Bregasi që ka vendosur për një penallti në favor të Tiranës. Për faullin e shkaktuar, Beqiri ndëshkohet me karton të verdhë, që është i dyti, dhe del me karton të kuq.

34’ Provon të reagojë Tirana. Hoxhallari nga e majta, kroson në qendër, është Ngo që kërcen me kokë, por topi përfundon jashtë portës.

31’ GOOOOL KAMZA 0-1. Shënon Sebino Plaku, pasi kalon Imamin, dhe me një goditje direkte nga jashtë zone, mposht Abibin.

23’ Ndalet për disa sekonda, pasi Hoxhallari dhe Malaj përplasen të dy në kokë, pas një dyluftimi ajror në mesfushë.

20’ Aksion i gjatë i Kamzës. Plaku del vetëm me portierin Abibi, por pret portieri mrekullisht. Aksionin e ndjek Bonani, i cili godet, por topin e devijon vetë shoku i tij, Fukui.

15’ Hasani merr një top në të djathtë të zonës, nga një kalim i Dokës. Shkodrani provon menjëherë drejt portës me të majtën, por pa shënjestër.

12’ Provon Karabeci nga rreth 20 metra largësi. Me të majtën godet drejt portës, por grushton Avdyli në goditje këndi.

7’ Krosim i Halilit nga e djathta e sulmit, Ngo provon me kokë, por nuk ka shënjestër teksa është në kërcim.

5’ Kartoni i parë i verdhë për Beqirin, që në sekondat e para, për një faull ndaj Hasanit.

1′ Nis ndeshja.

Related posts

TRIUMFI NDAJ BESËS/ Nevil Dede: Ishte lojë burrërore, një fitore më se e merituar

Delo.autor

NDESHJA E SOTME NDAJ XHENOAS/ Pioli ngre zërin: Milan, ky është shansi i fundit!

F.autor

MAN CITY NË GARË PËR MESFUSHORIN/ Guardiola është i gatshëm të paguajë 60 milionë euro për yllin e Ajaxit

Isa.Autor

Leave a Comment